Ceremonie wyznaniowe

ZEUS

Ceremonia wyznaniowa w naszym zakładzie pogrzebowym to uroczysty, zgodny z tradycją i pełen szacunku rodzaj pożegnania zmarłego. Jest to wydarzenie dopasowane do oczekiwań i wymagań rodziny zmarłego. Pogrzeb wyznaniowy jest ceremonią opartą na tradycjach i wartościach danej religii, zawierającą symbolikę religijną. Nasze doświadczenie i wiedza pozwala na przeprowadzenie ceremonii wyznaniowej z najwyższą dbałością o szczegóły. Wykwalifikowani pracownicy już od pierwszego kontaktu są do dyspozycji rodziny, która znalazła się w tak bolesnym momencie życia oraz są w stanie przeprowadzić pogrzeb wyznaniowy zgodnie z tradycjami i wartościami danej religii.

Pogrzeb wyznaniowy

Pogrzeb wyznaniowy jest uroczystością religijną, która jest częścią procesu żałoby i pozwala na zamknięcie etapu życia danej osoby, w sposób zgodny z wiarą i z należytym szacunkiem.

Ceremonia zależy od wyznania osoby zmarłej i może mieć różne formy, takie jak: msze żałobne, modlitwy, kazania i pochówek. W niektórych wyznaniach istnieją różne tradycyjne rytuały i zwyczaje, które są odpowiednio dopasowane do wyznania i preferencji osoby zmarłej. Ceremonia utrzymana jest w stylu podniosłym i uroczystym, przewodniczy jej kapłan tak, aby odpowiednio oddać hołd zmarłemu i uczcić jego pamięć.